Gabinet
ul. 5 Lipca 35 C /3, 70-376 Szczecin
Zadzwoń
+ 48 730 830 888
Wyślij wiadomość
gabinet@bioenergoterapeuta.eu
Godziny otwarcia
Pon - Pt: 10.00 - 17.00

Moja ofertaBioenergoterapia?

Bioenergoterapia jest to rodzaj terapii polegający na harmonizowaniu przepływu energii w organizmach istot żywych (ludzi, zwierząt, roślin) za pomocą przykładania dłoni.
Każda komórka w naszym ciele ma swój odpowiednik energetyczny, który nazywamy matrycą energetyczną. Każdy organ, np. serce, śledziona, płuca, trzustka, wątroba posiada swoje pole energetyczne. Jeśli któreś miejsce w ciele zostaje uszkodzone na skutek wypadku, choroby, innych zewnętrznych wpływów, to właśnie matryca energetyczna dostarcza informacji, jak to miejsce ma się uzdrowić i zregenerować. Ale do tego potrzebny jest mocny przepływ bioenergii w danym obszarze.

Energia, dzięki której funkcjonujemy płynie w naszych organizmach przez kanały energetyczne, które w medycynie wschodu nazywamy meridianami.

Jest dwanaście głównych meridianów oraz bardzo liczna ilość mniejszych, dostarczających energię w każdy najmniejszy zakątek naszego ciała.

Każdy człowiek, a dokładnie każda komórka ciała posiada swój ośrodek energetyczny, przez który pobiera świeżą a wydala zużytą energię. Punkty te nazywamy czakrami. Wg medycyny chińskiej punktów tych wyodrębniono około 80 000, chociaż w rzeczywistości tak jak napisałem, każda komórka ciała posiada swoją czakrę. Jednak na potrzeby typowej pracy z ciałem człowieka bioenergoterapeuta oddziaływuje z reguły na siedem głównych ośrodków wymiany energetycznej czyli czakr (czakra podstawy, czakra sakralna, czakra splotu słonecznego, czakra serca, czakra gardła, czakra "trzeciego oka", czakra korony). Energia po ciele do poszczególnych czakr doprowadzana jest właśnie meridianami.

Na skutek naszego myślenia i działania, jeśli nie jest to w zgodzie i harmonii z naszym umysłem i duszą, zaburzony zostaje przepływ energii i powstają w ciele człowieka blokady i zaburzenia energetyczne. a w miejscu ich występowania obszar zmienia się chorobowo. Matryca energetyczna komórek w tym obszarze nie jest prawidłowo zasilona w bioenergię.

Patrząc od strony energetycznej musimy oczyścić dany obszar i wzmocnić go przez zwiększenie przepływu energii, co możemy często zrobić sami, jednak z reguły korzystamy z wiedzy i umiejętności osób, które w danej dziedzinie kształciły się i posiadają wiedzę, a przez pracę nad sobą, swoim umysłem i ciałem, posiadają także wypracowane, wykształcone, uruchomione zdolności organizmu do przywracania harmonii i zdrowia w organizmie drugiego człowieka.

Zasadą podstawową jednak, nauczaną na kursach i szkoleniach jest bezwzględny zakaz zabraniania korzystania z wiedzy i doświadczenia medycyny akademickiej i naukowej. Lekarz jest główną osobą prowadzącą osobę do zdrowia. Lekarz decyduje o rodzaju terapii. Bioenergoterapeuta jest osobą wspomagającą w przywróceniu zdrowia, harmonii i sprawności człowieka.

Pamiętajmy jednak, że człowiek jest istotą omylną (Nie myli się ten, kto nic nie robi), dlatego wskazane jest aby przy diagnozowaniu stanów chorobowych i zaburzeń w organizmie skorzystać z pomocy i wiedzy kilku osób, specjalistów w danej dziedzinie, którzy wzajemnie potwierdzą diagnozę lub spostrzeżenia, aby terapia, jakiej będziemy się poddawać była dokładnie wcelowana w zaburzenie czyli chorobę, ciała lub umysłu.