Gabinet
ul. 5 Lipca 35 C /3, 70-376 Szczecin
Zadzwoń
+ 48 730 830 888
Wyślij wiadomość
gabinet@bioenergoterapeuta.eu
Godziny otwarcia
Pon - Pt: 10.00 - 17.00

Reiki to wszechogarniająca energia

Reiki to wszechogarniająca energia, boska energia, kosmiczna energia, stanowiącą esencję życia we wszechświecie. My jesteśmy w Reiki, Reiki jest w Nas. Tak można rozpocząć opowieść o Reiki i o metodzie naturalnego uzdrawiania, czyli przywracania równowagi i harmonii w organizmie ludzkim i nie tylko.
Początki Reiki i wykorzystywania jej sięgają tysiące lat wstecz, jeszcze przed Chrystusem. Historię Reiki można przeczytać w wielu pozycjach książkowych. Często różnią się one w opisach, skąd się wzięła, kto zaczął wykorzystywać, kim był Mikao Usui, czy Jezus również korzystał z Reiki. Ja pozostawiam Wam do wyboru, która z historii jest dla Was bardziej wiarygodna i bardziej do Was przemawia.
W jednym wszyscy są zgodni. Ponownym odkrywcą wykorzystania Reiki był Mikao Usui, Japończyk. Czy był on katolickim księdzem, czy buddyjskim mnichem, według mnie nie jest ważne. Ważne jest to, że miał na tyle samozaparcia, że postanowił odszukać w jaki sposób uzdrawiali najwięksi tego świata, Jezus, Budda. Dotarł do źródeł, nauczył się języka przodków i w buddyjskich sutrach (Sutra Lotosu) odnalazł opisy i symbole służące do uzdrawiania ciała i ducha. Brakowało jednego – inicjacji. Metodą do odnalezienia klucza była jak zwykle medytacja. Udał się więc na górę Kurama i tam medytował przez 21 dni. Po 21 dniach doświadczył strumienia energii Reiki i otrzymał dar uzdrawiania.
Koleje losu jakie doświadczył i jak rozwinął swój system uzdrawiania znajdziecie na wielu stronach i w wielu książkach.
Najbardziej znanymi osobami, które przekazywały metodę Reiki byli oprócz Mikao Usui, również dr Chujiro Hayashi jako jeden z kilkunastu uczniów Mikao, Hawayo Takata uczennica dr Hayashi i obecnie wnuczka Takaty Philips Lei Furumoto. Oprócz nich jest oczywiście mnóstwo innych osób, mistrzów, którzy rozprzestrzeniają tą metodę na cały świat i im również należy się szacunek.


Stopnie REIKI

Zgodnie z tradycją Reiki Usui Shiki Ryoho system jest nauczany w trzech stopniach.
 
Pierwszy stopień, zwany Sho Den, wprowadza w podstawy systemu - podstawowe informacje o czakrach, układy rąk, medytacje, historię systemu oraz jego zasady. Uczeń otrzymuje cztery inicjacje.
 
Drugi stopień - Oku Den, poszerza wiedzę i umiejętności uczniów o dodatkowe techniki. Uczeń otrzymuje trzy inicjacje w trzy symbole.
 

Trzeci stopień - Shinpi Den, otwiera adepta na pełen przekaz Reiki. Nauczane są dodatkowe techniki, medytacje i rytuały inicjacyjne. Na ten poziom składa się jedna inicjacja w symbol mistrzowski.

Zasady REIKI

Oryginalne japońskie reguły:
Sekretna Metoda Przywoływania Błogosławieństw 
Duchowa Medycyna Wielu Uzdrowień
Tylko dzisiaj, nie gniewaj się, nie martw się.
Wykonuj swoja pracę (medytację) z uznaniem, z wdzięcznością.
Bądź dobry, życzliwy dla wszystkich ludzi.
Rano i wieczorem, z rękami trzymanymi do modlitwy, wypowiedz ją w swoim umyśle, zaintonuj ją swoimi ustami.

Zachodnia wersja Afirmacji Reiki:

Właśnie dzisiaj, nie złość i nie gniewaj się.
Właśnie dzisiaj, nie zamartwiaj się.
Oddaj cześć swemu ojcu, matce, nauczycielom i sąsiadom,
a także spożywanemu pożywieniu.
Prowadź uczciwe życie. Bądź życzliwy dla wszystkiego co żyje.