Gabinet
ul. 5 Lipca 35 C /3, 70-376 Szczecin
Zadzwoń
+ 48 730 830 888
Wyślij wiadomość
gabinet@bioenergoterapeuta.eu
Godziny otwarcia
Pon - Pt: 10.00 - 17.00

Świecowanie i konchowanie (lejkowanie)

Metody te dotyczą zabiegów przy użyciu „świecy” lub konchy wkładanej do ucha. O ile świecowanie może wykonać każda osoba, po krótkim przeszkoleniu, o tyle aby wykonać rytuał konchowania należy mieć ukończony kurs bioenergoterapii na poziomie czeladnika lub mieć ukończony II stopień Reiki.
Obie metody służą przede wszystkim temu, aby oczyścić nadmiar woskowiny z kanałów usznych, poprawić zdolności słuchowe, często uśmierzyć ból głowy, oczyścić zatoki z nazbieranych tam zanieczyszczeń utrudniających komfort życia. Komu można taki zabieg wykonać? Każdej osobie, które jest w stanie spokojnie wyleżeć około 30-40 minut w pozycji leżącej, również dzieciom. Świecowanie jako zabieg jest delikatniejszy, dlatego tą metodę stosuję dla dzieci, natomiast dorosłym osobom polecam zabieg konchowania, jako silniejszy i pełniejszy w działaniu.

Historia

W czasach starożytnych rytuał lejkowania znany był w Atlantydzie, Lemurii, Sumerii, Egipcie, Chinach, Indiach i Tybecie jak również w kulturach Azteków, Majów i Indian Amerykańskich. "Lejki używane były dla wprowadzenia spiralnej energii" niosącej siłę leczniczą ziół oraz leczniczych specyfików do kanału ucha, który ma kształt spirali. Wytworzenie tzw. "spirali energii" jest możliwe poprzez odpowiedni kształt (proporcje) lejka oraz sposób wykonywania zabiegu.

 

 

Współczesność

W naszych czasach Hiszpanie w Płd. Ameryce, Indianie Hopi i Cherokee, Indianie w Meksyku wciąż używają lejkowania jako środka leczniczego. Lejki wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, włokien bawełnianych, miodu (z odpowiednich roślin) wosku. Nasączone są olejkami i wyciągami roślinnymi. Zioła są specjalnie przygotowywane tak aby lejki mogły być stosowane dla osób uczulonych na pyłki roślinne. Tak jak świece, lejki posiadają u swego wylotu blaszkę wzmacniającą przepływ ciepła.

 

 

Wskazania zastosowania
  delikatne usuwanie woskowiny
  podrażnienie w uszach lub zatokach
  efekt uśmierzający w przypadku drażliwości i stresów
  szumy i dzwonienia w uszach
  poprawa słyszalności
  regulacja ciśnienia w bólach głowy i migrenach
  regulacja ciśnienia przy zapaleniach zatok i nieżycie nosa
  lokalna aktywacja limfy i procesów metabolicznych
  stymulacja energii (cyrkulacja prądów)

Metafizyczne działanie

Lejkowanie nakierowanie jest na system czakramów, by oczyścić i wzmocnić aurę człowieka. Przed zabiegiem ważne jest usunięcie negatywnych myśli i odczuć oraz wszelkich zanieczyszczeń Twojego duchowego wnętrza.
Ucho zawiera zakończenia nerwowe i punkty akupunktury połączone z każdą częścią ciała. Zakończenia nerwowe połączone są przez strumienie delikatnych prądów energii, które dostarczają nam siły. Jeżeli słuch jest osłabiony to znaczy, że możemy być odłączeni od energii. Wibracje, które otrzymujemy ze świata zewnątrznego poprzez ucho przenikają do naszego mózgu i często stymulują przacę całrgo organizmu. Czasami są tłumione przez zanieczyszczenia. Akt lejkowania ucha jest katalizatorem, który usuwa zanieczyszczenia zebrane na zakończeniach nerwowych. Usunięcie tych zanieczyszczeń pozwala aby prąd czystej wibracji dotarł do odpowiedniej części mózgu, ciała i ducha.